Art148.pl
07.06.2018 / Paula / Komentarzy: 0
W Rzeszowie ruszył proces ws. zabójstwa 17-letniej Iwony Cygan

Wczoraj w Sądzie Okręgowym w Rzeszowie (woj. podkarpackie) ruszył proces w sprawie zabójstwa 17-letniej Iwony Cygan, do którego doszło blisko 20 lat temu. Na ławie oskarżonych zasiadło siedemnaście osób, w tym czternastu byłych i obecnych policjantów, którzy odpowiedzą za nadużycie uprawnień lub za niedopełnienie obowiązków w celu uzyskania korzyści majątkowej, a także za utrudnianie postępowania karnego. Zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem postawiono Pawłowi K., o współsprawstwo oskarżono jego ojca, Józefa K. Wśród oskarżonych jest też koleżanka zamordowanej nastolatki, Renata G.-D. Kobieta odpowie za utrudnianie śledztwa i składanie fałszywych zeznań.

Do zabójstwa 17-latki doszło w nocy z 13 na 14 sierpnia 1998 roku w Szczucinie (woj. małopolskie). Według prokuratury Paweł K. przy pomocy dwóch innych osób zadał dziewczynie liczne ciosy twardym narzędziem, po czym wywiózł ją w okolice wałów przeciwpowodziowych w Łęce Szczucińskiej i brutalnie skrępował, doprowadzając do jej śmierci. Ofiarę znalazła na drugi dzień przypadkowa osoba. Autopsja wykazała, że przyczyną zgonu 17-latki było uduszenie. Sprawcy upozorowali napaść seksualną.

K. nie przyznał się do winy, odmówił również złożenia wyjaśnień.

Sprawa zabójstwa Iwony Cygan powróciła na wokandę po prawie 20 latach. Wcześniejsze śledztwo umorzono z powodu nie wykrycia sprawców.

Komentarze czytelników


Pseudonim:


Treść komentarza:© 2006 - 2018 ART148.PL NETWORK. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE.
Statystyki serwisu