Art148.pl
Art148.pl
Art148.pl

Menu główne

Linia

Strona główna
Archiwum
O serwisie
Historia
Wymiana
Redakcja/Kontakt

Mordercy

Linia

Dzieciobójcy
Gangsterzy
Mordercy seryjni
Mordercy masowi
Mordercy nieletni
Terroryści
Zbrodniarze wojenni
Mordercy inni

Mass media

Linia

Książki
Filmy
Gry komputerowe

Pozostałe

Linia

Inne teksty
Poradniki
Fotografie
Wyniki ankiet

News

Zwrot ws. zabójstwa małżeństwa Jaroszewiczów. Aresztowano trzech podejrzanych

18.03.2018 / paulina / komentarzy: 0


Prokuraturze udało się natrafić na ślad sprawców zabójstwa małżeństwa Jaroszewiczów. Zarzuty usłyszało trzech podejrzanych. Dwóch przyznało się do winy.

Były premier PRL Piotr Jaroszewicz i jego żona Alicja Solska-Jaroszewicz zamordowani zostali w nocy z 31 sierpnia na 1 września 1992 roku we własnym domu w Aninie (Wawer, Warszawa). Premier Jaroszewicz był przed śmiercią torturowany. Został przywiązany do fotela, a na jego szyi zaciśnięto rzemienną pętlę. Żona polityka zginęła od strzału w głowę z bliskiej odległości ze sztucera męża. Miała związane ręce. Z mieszkania Jaroszewiczów nie zginęło nic oprócz dwóch pistoletów. Sprawców zbrodni nie wykryto. Przełom w sprawie nastąpił dopiero kilka dni temu.

Piotr Jaroszewicz i Alicja Solska-Jaroszewicz
Piotr Jaroszewicz i Alicja Solska-Jaroszewicz.

Zatrzymani to Dariusz S., Marcin B. oraz Robert S. Wszyscy należeli do tzw. gangu karateków, zorganizowanej grupy przestępczej działającej na terenie naszego kraju w latach 90-tych. Jak już wyżej odnotowano, dwóch z podejrzanych przyznało się do winy. Wciąż badane są motywy działania napastników.

News

Cerekwica Stara: 22-latek zaatakował nożem śpiących domowników. Nie żyją dwie osoby

18.03.2018 / paulina / komentarzy: 0


22-letni Eryk J.W nocy z 14 na 15 marca, 22-letni Eryk J. wtargnął do domu jednej z rodzin w miejscowości Cerekwica Stara (woj. wielkopolskie), gdzie nożem zaatakował 59-letnią kobietę oraz jej 59-letniego męża, a także dwie córki małżeństwa, 22-latkę oraz będącą w 9 miesiącu ciąży 25-latkę.

59-latkowie, Grażyna i Julian K., zginęli na miejscu. 22-letnia Beata została niegroźnie ranna, natomiast 25-letnia Natalia doznała poważnych obrażeń jamy brzusznej. Jej syn przyszedł na świat poprzez cesarskie cięcie. Urodził się z ciężkim niedotlenieniem mózgu. Wymagał zabiegu operacyjnego, ponieważ w wyniku ataku nożownika doznał rany kłutej klatki piersiowej. Jest w stanie krytycznym.

Sprawca to były partner 25-letniej Natalii K., a także ojciec walczącego o życie chłopca. Mężczyzna przyznał się do winy. Stwierdził, że powodował nim konflikt z ciężarną (oraz jej rodzicami) dotyczący dziecka. Według medialnych doniesień, 22-latek nie chciał, by dziecko w ogóle się urodziło. Grozi mu kara od 12 lat więzienia do dożywocia.

22-letni Eryk J. 22-letni Eryk J. Dom w Cerekwicy Starej, gdzie doszło do ataku na śpiącą rodzinę 25-letnia Natalia K.


News

Rosjanie umieścili nowiczok w bagażu córki Siergieja Skripala

17.03.2018 / paulina / komentarzy: 0


Jak donoszą media, silnie toksyczny środek bojowy nowiczok, którym w zeszłą niedzielę, 4 marca, zatruli się Siergiej i Julia Skripal, umieszczony został w bagażu tej drugiej jeszcze w Moskwie, przed wylotem do Wielkiej Brytanii. Przypuszcza się, że nowiczokiem mogło zostać nasączone jakieś ubranie kobiety, substancję Rosjanie mogli dodać też do kosmetyku lub prezentu, który został odpakowany już na Wyspach, w Salisbury. Pewne jest, że 33-letnia Julia Skripal nieświadomie dostarczyła nowiczok do Wielkiej Brytanii.

Brytyjscy śledczy informują, że w kontakt z nowiczokiem mogło wejść ponad 130 osób. Wszystkie te osoby są monitorowane przez służbę zdrowia.

Siergiej i Julia Skripal
Siergiej i Julia Skripal.

66-letni Siergiej Skripal i jego 33-letnia córka Julia trafili do szpitala na Wyspach w zeszłą niedzielę, straciwszy wcześniej przytomność w centrum handlowym w miejscowości Salisbury. Badania wykazały, że oboje otruci zostali właśnie nowiczokiem, silnie toksycznym środkiem, odkrytym i produkowanym w ZSRR.

Skripal to były pułkownik rosyjskiego wywiadu wojskowego GRU, skazany w 2006 roku na 13 lat pozbawienia wolności za szpiegostwo na rzecz Wielkiej Brytanii. W 2010 roku mężczyzna został ułaskawiony przez prezydenta Dmitrija Miedwiediewa i "wymieniony" wraz z trzema innymi rosyjskimi więźniami na dziesięciu szpiegów przetrzymywanych przez FBI. Po uwolnieniu Skripal zamieszkał z rodziną w Wielkiej Brytanii.

News

Niesłusznie skazany na 25 lat więzienia? Po 18 latach T. Komenda wyszedł na wolność

15.03.2018 / paulina / komentarzy: 0


Po 18 latach spędzonych w Zakładzie Karnym w Strzelinie (woj. dolnośląskie), warunkowo zwolniono dziś 42-letniego Tomasza Komendę odbywającego wyrok 25 lat pozbawienia wolności za gwałt i zabójstwo 15-letniej Małgorzaty K. Według prokuratury, Komenda skazany został niesłusznie, a winnym gwałtu i zabójstwa nastolatki jest zatrzymany w czerwcu 2017 roku Ireneusz M. Podejrzany przebywa w areszcie.

Do zabójstwa 15-letniej Małgorzaty K. doszło w noc sylwestrową na przełomie 1996 i 1997 roku. Dziewczyna bawiła się z koleżankami w dyskotece w Miłoszycach (woj. dolnośląskie). W trakcie zabawy wyszła przed budynek. Znaleziono ją martwą kilkanaście godzin później na prywatnej parceli naprzeciwko dyskoteki. Zmarła na skutek wyziębienia i odniesionych ran. Sekcja wykazała, że została zgwałcona.

42-letni Tomasz Komenda po wyjściu na wolność.
42-letni Tomasz Komenda po wyjściu na wolność.

Komenda zatrzymany został w 2000 roku. Podczas pierwszego przesłuchania przyznał, że w noc, w którą zamordowano Małgorzatę K. przebywał w Miłoszycach oraz że odbył tam stosunek z nieznaną dziewczyną. Jak później twierdził, zeznania te wymusili na nim przesłuchujący go śledczy. Prócz zeznań, o winie mężczyzny świadczyć miały również kod DNA zabezpieczony z włosa znalezionego na czapce pozostawionej na miejscu zbrodni, ślad zapachowy z tejże czapki oraz ślady ugryzień ujawnione na ciele ofiary. W 2004 roku Komendę ostatecznie skazano na 25 lat więzienia.

Śledztwo z 1997 roku wykazało, że sprawców zbrodni było dwóch lub trzech. Zatrzymano i skazano tylko Komendę.

Przebywający w areszcie Ireneusz M. był już w przeszłości skazywany za gwałty.

Aktualizacje

Linia

18.11.2017:
• Nowy dział: Historia
18.11.2017:
• Nowy moduł: Aktualizacje
dd/mm/rrrr:
• Opis aktualizacji


Ankieta

Linia

Jestem:

Kobietą
Mężczyzną


Baza linków

Linia

Mordercy.jun.pl
Kryminalistyka.fr.pl
Zbrodnia.com
Detektywistyczny.net

Art148.pl

© 2006 - 2018 ART148.PL NETWORK. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE.
Statystyki serwisu