Art148.pl

Świat kobiet mafii (Clare Longrigg)


Świat kobiet mafii (Clare Longrigg) Gatunek: literatura faktu

Wydawać by się mogło, że za pojęciem mafia kryje się zorganizowana grupa mężczyzn, która nie tylko napada czy wymusza haracze, ale też w bestialski sposób i bez żadnych skrupułów morduje. Ten do tej pory nie do końca jeszcze odkryty, niebezpieczny i zarazem niezwykle fascynujący półświatek, to jednak nie tylko mężczyźni. To także kobiety, czasem kompletnie nie zdające sobie sprawy z brutalnych poczynań swych mężów, ojców czy braci, a czasem wręcz odwrotnie. Jaką rolę pełnią one w systemie mafijnym?

Odpowiedź na powyższe pytanie znajdziemy w książce Clary Longrigg, zatytułowanej Świat kobiet mafii. Autorka opisuje tu prawdziwe historie kobiet, które nie tylko urodziły się w rodzinach mafijnych, ale także z własnej, nieprzymuszonej woli postanowiły do nich dołączyć, wychodząc przykładowo za najpotężniejszych mafiosów.

W swej publikacji Clare Longrigg udowadnia, że kobiety potrafią być równie brutalne i okrutne, jak mężczyźni. Tytuł zawiera również kilka stron zdjęć najbardziej znanych kobiet mafii na świecie, m.in. Virginii Hill i Antoinette Giancany. Świat kobiet mafii to lektura obowiązkowa dla wszystkich zainteresowanych tematyką przestępczości zorganizowanej.
© 2006 - 2020 ART148.PL NETWORK. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE.
Statystyki serwisu