Art148.pl

Sliver (Ira Levin)


Sliver (Ira Levin) Gatunek: thriller

Thriller, na podstawie którego nakręcono w 1993 roku film o tym samym tytule, z Sharon Stone i Williamem Baldwinem w rolach głównych, opowiada o 35-letniej Kay Norris, która odchodzi od męża, by rozpocząć nowe lepsze życie. Wprowadza się do jednego z apartamentów w nowoczesnym drapaczu chmur ulokowanym w centrum Manhattanu (Nowy Jork), gdzie poznaje Petea Hendersona, młodszego od siebie, bardzo tajemniczego mężczyznę, z którym wdaje się w romans.

Okazuje się, że Pete jest właścicielem wieżowca. Mężczyzna podgląda lokatorów dzięki zamontowanym w mieszkaniach kamerom. W swoją zabawę w Boga wciąga Kay. Wkrótce w dziwnych okolicznościach ginie kilkoro mieszkańców budynku...

Sliver to książka, która w fotel może nie wbija, ale polecam ją przede wszystkim ze względu na bardzo dobrze skonstruowaną fabułę, ciekawy wątek kryminalny i wartką akcję. Warto również obejrzeć film oparty na tej powieści. Sharon Stone w roli zmysłowej Carly Norris i William Baldwin w roli zagadkowego Zekea Hawkinsa stworzyli niesamowity duet kochanków, których chciałoby się oglądać i oglądać.
© 2006 - 2020 ART148.PL NETWORK. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE.
Statystyki serwisu