Art148.pl

Mafia: The City of Lost Heaven (2002)


Wydawca: TalonSoft
Gatunek: akcja, gangsterska

Akcja gry toczy się w fikcyjnym mieście Lost Heaven, wzorowanym na amerykańskich aglomeracjach lat 30-tych ubiegłego wieku. Głównym bohaterem produkcji jest Tommy Angelo, zwyczajny taksówkarz, który przez przypadek, zrządzenie losu, wkracza do przestępczego półświatka. Staje się człowiekiem mafii.

Mafia: The City of Lost Heaven (PC)

W grze wykonujemy 20 misji głównych oraz kilkadziesiąt wątków pobocznych. Do naszych zadań należeć będą między innymi wymuszanie haraczy, napady, pobicia oraz zabójstwa na zlecenie. W trakcie rozgrywki wielokrotnie będziemy korzystać z broni - rewolwerów, pistoletów maszynowych czy koktajli Mołotowa.

Po mieście będziemy poruszać się pieszo, tramwajem lub samochodem. Warto dodać, że twórcy oddali do naszej dyspozycji 60 autentycznych, przepięknych pojazdów z lat 30-tych XX wieku, od luksusowych kabrioletów po wielkie ciężarówki. Naprawdę jest w czym wybierać.

Oprócz wciągającej fabuły, poruszenia wątku zbrodni, miłości i zdrady, Mafia posiada oszałamiającą grafikę oraz oprawę audio. Rewelacyjnym pomysłem okazało się też wprowadzenie przerywników filmowych, znanych między innymi z serii Grand Theft Auto - tworzą one niesamowity klimat, nadają grze realizmu.
© 2006 - 2020 ART148.PL NETWORK. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE.
Statystyki serwisu