Art148.pl

Zabójstwo 4-letniego Daniela Pełki z Coventry


Daniel Pełka Daniel Pełka urodził się 15 lipca 2007 roku w Coventry, w Wielkiej Brytanii. Zginął tragicznie 3 marca 2012 roku. Został zakatowany przez własną matkę, 27-letnią Magdalenę Łuczak oraz jej partnera, 33-letniego Mariusza Krężołka.

Magdalena Łuczak pochodzi z Łodzi, z ubogiej rodziny. Kobieta nigdy nie cieszyła się dobrą opinią. Trudniła się prostytucją, nadużywała alkoholu, zażywała narkotyki, satysfakcję sprawiało jej wyżywanie się na innych. W 2006 roku z partnerem, Erykiem Pełką, wyemigrowała do Coventry, do Wielkiej Brytanii. W 2007 roku parze urodził się syn, Daniel. Gdy chłopiec miał około roku, Pełka odszedł od Łuczak. Powodem rozstania był romans tej drugiej z Mariuszem Krężołkiem, wielokrotnym przestępcą (przebywał w więzieniu na Wyspach m.in. za włamania i pobicia. Nie wiadomo, dlaczego będąc kilkukrotnie notowanym przez angielską policję, nie został deportowany do Polski). Mały Daniel od razu zaczął mu przeszkadzać. Gdy konkubentom urodziło się wspólne dziecko, życie tego starszego zamieniło się w koszmar.

Łuczak i Krężołek zaczęli znęcać się nad chłopcem. Malca karmiono tylko raz dziennie. Broniono mu spożywania posiłków z resztą rodziny. Rodzeństwu rzadko udawało się przemycić dla niego kromkę chleba, czy plasterek wędliny. Czterolatek podkradał więc jedzenie rówieśnikom w przedszkolu. Przy każdej nadarzającej się okazji wyjadał resztki ze śmietników. Dziwnym zachowaniem dziecka nie zaniepokoił się dosłownie nikt. Oczywiście widziano, że chudnie w oczach i nawet skierowano je na badania oraz przepisano witaminy, jednak nie poczyniono żadnych dalszych kroków mających wyjaśnić, dlaczego wygląda i zachowuje się tak, a nie inaczej.

Daniel początkowo dzielił pokój z rodzeństwem, jednak ostatnich kilkanaście tygodni życia spędzał zamknięty w ciasnej komórce pozbawionej od wewnętrznej strony klamki. Chłopiec nie mógł korzystać z toalety. Załatwiał się w pomieszczeniu, w którym był więziony. Opiekunowie bili dziecko po całym ciele, podtapiali w wannie wypełnionej zimną wodą, zmuszali do jedzenia soli oraz do wykonywania wyczerpujących ćwiczeń fizycznych. Czterolatek musiał na przykład przez wiele godzin biegać w kółko po pokoju, czy robić pompki do czasu, aż zupełnie nie opadnie z sił. Krężołek złamał także maluchowi rękę. W szpitalu oznajmił, że zrobił to niechcący, podczas zabawy w chowanego.

Magdalena Łuczak i Mariusz Krężołek w SMS-ach chwalili się między sobą o kolejnych torturach, jakie zastosowali na Danielu. Kobieta pisała również m.in. o tym, jak czekoladą i innymi słodkościami przekupywała dziecko, by nie rozpowiadało nikomu, w jak nieludzki sposób jest traktowane.

Dnia 3 marca 2012 roku Łuczak zadzwoniła na pogotowie ratunkowe. Oznajmiła dyspozytorce, że jej syn nie oddycha. Do mieszkania konkubentów czym prędzej wysłano ambulans. Ratownicy przybyli na miejsce zdarzenia, odkryli przerażający widok nieprzytomnego, wychudzonego dziecka. Daniela, mimo wysiłku lekarzy, nie udało się uratować. W wieku czterech lat chłopiec ważył jedynie 10 kilogramów. W późniejszym czasie, medyk przeprowadzający sekcję zwłok stwierdził, że maluch wygląda jak ofiara obozu koncentracyjnego. Badanie pośmiertne ujawniło też u niego ponad 20 obrażeń, w tym obrzęk mózgu, powstały po potężnym uderzeniu. Właśnie ten uraz był bezpośrednią przyczyną zgonu czterolatka.

2 sierpnia 2013 roku, po ośmiu tygodniach procesu, Magdalena Łuczak i Mariusz Krężołek skazani zostali przez sąd w Birmingham, w Wielkiej Brytanii, na wyrok dożywotniego pozbawienia wolności. Zabójcy Daniela dopiero po 30 latach odsiadki będą mogli starać się o przedterminowe zwolnienie.Opracowanie:
Paula

Źródła:
NaszeStrony.co.uk
DailyMail.co.uk
© 2006 - 2020 ART148.PL NETWORK. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE.
Statystyki serwisu