Art148.pl
24.12.2018 / Paula / Komentarzy: 0

Zapadł wyrok ws. śmierci 2-letniej Lilianny z Piły


19 grudnia Sąd Okręgowy w Poznaniu wydał nieprawomocny wyrok w sprawie śmierci 2-letniej Lilianny z Piły (woj. wielkopolskie), która w marcu 2017 roku została pobita przez swojego ojczyma, 24-letniego Szymona B. W wyniku doznanych obrażeń dziecko zmarło.

Według ustaleń śledczych, B. pobił dziewczynkę, ponieważ był sfrustrowany niepowodzeniami w grze komputerowej i w ten sposób chciał odreagować swoją złość. Mężczyzna wykręcił 2-latce rękę, a następnie pchnął na drzwi. Dziecko z dużą siłą uderzyło głową w metalową framugę, w efekcie czego doznało poważnych obrażeń. Do szpitala trafiło nieprzytomne. Mimo natychmiastowej operacji, dziewczynki nie udało się uratować.

W sprawie odpowiadała także matka 2-latki, 24-letnia Angelika B. Kobietę oskarżono o nieudzielenie córce pomocy oraz zatajenie przed lekarzami faktu pobicia małej przez partnera. Ostatecznie skazana została na 2 lata pozbawienia wolności, natomiast Szymon B. odsiedzi w więzieniu 12 lat. Należy odnotować, że Angelika B. ma jeszcze dwójkę starszych dzieci, 6-letniego Tymoteusza i 4-letnią Anastazję, nad którymi ich ojczym, Szymon B. również się znęcał.
© 2006 - 2020 ART148.PL NETWORK. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE.
Statystyki serwisu