Art148.pl
23.12.2018 / Paula / Komentarzy: 0

Opolskie: Szczątki czterech noworodków na posesji w Ciecierzynie. Aresztowano rodziców dzieci


Na trzy miesiące Sąd Rejonowy w Kluczborku (woj. opolskie) aresztował 27-letnią Aleksandrę J., która 14 grudnia przyznała się do zabójstwa czterech swoich nowo narodzonych dzieci i ukrycia ich zwłok na terenie posesji w Ciecierzynie (pod Kluczborkiem), gdzie mieszkała. Noworodki uśmiercane były tuż po urodzeniu, poprzez włożenie do reklamówek i odcięcie dostępu powietrza. Jedno z niemowląt zakopane zostało pod drzewem na podwórku, troje pozostałych znajdowało się w nieużywanym piecu. Do zbrodni dochodziło w latach 2013 - 2018. Ostatnie dziecko, dziewczynkę, 27-latka urodziła i zabiła 30 listopada.

27-letnia Aleksandra J.
27-letnia Aleksandra J.

O pomocnictwo psychiczne w zabójstwach noworodków prokuratura oskarżyła konkubenta kobiety, 36-letniego Dawida W., kierowcę międzynarodowego. Według ustaleń śledczych, mężczyzna nie brał bezpośrednio udziału w uśmiercaniu dzieci, wywierał jednak na partnerce presję, by ta pozbywała się ich po urodzeniu. 27-latka była uzależniona ekonomicznie od konkubenta. Podejmowała jedynie staże, m.in. w świetlicy wiejskiej w Ciecierzynie oraz w przedszkolu gminnym w Byczynie. 36-latek nie przyznaje się do zarzucanych mu czynów. Obojgu grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Posesja w Ciecierzynie, gdzie znaleziono zwłoki czterech noworodków.
Posesja w Ciecierzynie, gdzie znaleziono zwłoki czterech noworodków.

Zarzuty w tej szokującej sprawie postawiono również rodzicom Dawida W., czyli 56-letniej Helenie G. i 60-letniemu Arnoldowi W., którzy zeznali nieprawdę co do stanu swojej wiedzy na temat ciąży Aleksandry J. Za złożenie fałszywych zeznań grozi im kara od 6 miesięcy do 8 lat więzienia. Rodzice W. zwolnieni zostali do domu, odpowiadać będą z wolnej stopy.

Aleksandra J. i Dawid W. wychowywali 6-letniego syna. Chłopiec był zadbany. Rodzina była wydolna finansowo, nie korzystała z pomocy społecznej etc.
© 2006 - 2020 ART148.PL NETWORK. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE.
Statystyki serwisu