Art148.pl
07.01.2019 / Paula / Komentarzy: 2

Warszawa: Jest wyrok dla hinduskiego dostawcy jedzenia, który usiłował zgwałcić klientkę


Na karę 3 lat bezwzględnego pozbawienia wolności skazano 2 stycznia (środa) w Warszawie 36-letniego obywatela Indii, Rajana S., który latem zeszłego roku usiłował zgwałcić klientkę w jej własnym mieszkaniu.

Do zdarzenia doszło 9 lipca 2018 roku. Około godziny 19:00 pokrzywdzona zamówiła online jedzenie z dostawą do domu. Prowiant przywiózł Rajan S., któremu kobieta lekko uchyliła drzwi. 36-latek otworzył je szerzej, po czym wszedł do środka i zaczął napastować ofiarę. Tej udało się wybiec na klatkę i wezwać pomoc. Napastnik uciekł. Został zatrzymany kilka dni później. Od początku nie przyznawał się do winy.

Wyrok w tej sprawie nie jest prawomocny.

07.01.2019 / Paula / Komentarzy: 0

Toruń: 61-letni mężczyzna zabił 70-letnią siostrę


Do tragicznego zdarzenia doszło 1 stycznia (wtorek) w jednym z mieszkań w Toruniu (woj. kujawsko-pomorskie). 61-letni Sławomir S. odwiedził w tym dniu swoją 70-letnią siostrę oraz jej 71-letniego męża. Po jakimś czasie między rodzeństwem wywiązała się kłótnia w związku z podziałem majątku po zmarłej matce. W pewnym momencie 61-latek ugodził nożem siostrę oraz szwagra. Niestety kobieta zmarła.

Sprawca w momencie zdarzenia miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Przyznał się do zabójstwa siostry, zaprzecza jednak, by usiłował zabić szwagra. Został aresztowany na trzy miesiące. Grozi mu kara dożywocia.

30.12.2018 / Paula / Komentarzy: 0

Egipt: Zamach bombowy na autobus turystyczny w Gizie. Nie żyją cztery osoby


Bomba domowej roboty wybuchła w piątek podczas przejazdu autobusu turystycznego przez dzielnicę Al-Haram w Gizie (Egipt). Zginęło trzech wietnamskich turystów i egipski przewodnik. Dwunastu innych pasażerów zostało rannych.

Łącznie w autobusie znajdowało się szesnaście osób - czternastu wietnamskich turystów, kierowca i przewodnik.

Za atakiem stoi najprawdopodobniej Państwo Islamskie (ISIS).

26.12.2018 / Paula / Komentarzy: 0

Chiny: 48-letni mężczyzna porwał autobus i wjechał nim w pieszych. 8 zabitych, 22 rannych


Osiem osób zginęło, a 22 zostały ranne po tym, gdy uzbrojony w nóż 48-letni mężczyzna porwał wczoraj po południu autobus i skierował go w grupę pieszych w chińskim mieście Longyan w prowincji Fujian. Media informują, że przed zdarzeniem sprawca pokłócił się z lokalnym urzędnikiem, z którym od dawna był w konflikcie.

48-latek został zatrzymany. Wśród zabitych jest policjant.

Zatrzymanie 48-letniego napastnika z Longyan.
Zatrzymanie 48-letniego napastnika z Longyan.

26.12.2018 / Paula / Komentarzy: 0

Są zarzuty dla nożownika ze Szczecina


26-letni nożownik, który w niedzielę zaatakował dwóch mężczyzn w jednej z sal kinowych w szczecińskim centrum Galaxy, najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Sprawcy postawiono zarzuty zabójstwa oraz usiłowania zabójstwa. Grozi mu kara dożywocia.

Do ataku nożownika doszło w szczecińskim centrum handlowym Galaxy. Jeden z ranionych mężczyzn zmarł. Prokuratura nie poinformowała o treści zeznań złożonych przez podejrzanego.

25.12.2018 / Paula / Komentarzy: 0

Protesty izraelskich kobiet przeciw przemocy domowej


Z inicjatywy organizacji "Sieć izraelskich kobiet" rozpoczęły się 20 grudnia w Izraelu masowe demonstracje przeciw przemocy wobec kobiet. Przyczyną zainicjowania protestów stała się zatwierdzona przez Izraelski Sąd Najwyższy decyzja o zwolnieniu przed zakończeniem odbywania kary kilkuset więźniów skazanych za stosowanie przemocy domowej oraz za gwałty na kobietach. Zwolnienia podyktowane są przepełnieniem izraelskich zakładów penitencjarnych.

Niestety jeszcze w wielu przypadkach przemoc ze strony mężczyzn wobec kobiet nie jest traktowana jako bardzo poważne przestępstwo, a tak być powinno. Kary za przemoc domową oraz gwałty są absurdalnie niskie (uważam, że dotyczy to również naszego kraju). Jeżeli w dalszym ciągu przestępcy tacy traktowani będą pobłażliwie, nic się w tej kwestii prędko nie zmieni.

25.12.2018 / Paula / Komentarzy: 0

Morderstwo dwóch europejskich turystek w Maroku. Sprawcy zatrzymani


17 grudnia na szlaku turystycznym niedaleko wsi Imlil w górach Atlas w Maroku znaleziono ciała dwóch europejskich turystek, 24-letniej Louisy Vesterager Jespersen z Danii i 28-letniej Maren Ueland z Norwegii. Kobiety zostały zasztyletowane, jednej odcięto głowę. W związku z tymi zabójstwami marokańska policja zatrzymała łącznie dziewięć osób. Czterej z zatrzymanych mężczyzn (w wieku od 25 do 33 lat) na kilka dni przed atakiem na kobiety złożyło przysięgę wierności Państwu Islamskiemu (ISIS).

24.12.2018 / Paula / Komentarzy: 0

Tragedia w Pyrzycach. Nie żyją cztery osoby, w tym dwoje dzieci


Ciała czterech osób znaleziono w sobotę (22.12) w jednym z mieszkań w Pyrzycach (woj. zachodniopomorskie). Według medialnych doniesień, mężczyzna narodowości hiszpańskiej najpierw udusił dwóch synów, następnie poderżnął gardło ich matce, swojej byłej partnerce (kobieta była Polką), po czym popełnił samobójstwo. Śmierci uniknęło najstarsze z dzieci, 11-letnia dziewczynka, która w tym czasie przebywała u sąsiadki. Z nieoficjalnych informacji wynika, że mężczyzna miał przyjechać z Hiszpanii do Polski na Święta. Wcześniej został porzucony przez partnerkę. Śledztwo w sprawie prowadzi szczecińska prokuratura.

24.12.2018 / Paula / Komentarzy: 0

Zapadł wyrok ws. śmierci 2-letniej Lilianny z Piły


19 grudnia Sąd Okręgowy w Poznaniu wydał nieprawomocny wyrok w sprawie śmierci 2-letniej Lilianny z Piły (woj. wielkopolskie), która w marcu 2017 roku została pobita przez swojego ojczyma, 24-letniego Szymona B. W wyniku doznanych obrażeń dziecko zmarło.

Według ustaleń śledczych, B. pobił dziewczynkę, ponieważ był sfrustrowany niepowodzeniami w grze komputerowej i w ten sposób chciał odreagować swoją złość. Mężczyzna wykręcił 2-latce rękę, a następnie pchnął na drzwi. Dziecko z dużą siłą uderzyło głową w metalową framugę, w efekcie czego doznało poważnych obrażeń. Do szpitala trafiło nieprzytomne. Mimo natychmiastowej operacji, dziewczynki nie udało się uratować.

W sprawie odpowiadała także matka 2-latki, 24-letnia Angelika B. Kobietę oskarżono o nieudzielenie córce pomocy oraz zatajenie przed lekarzami faktu pobicia małej przez partnera. Ostatecznie skazana została na 2 lata pozbawienia wolności, natomiast Szymon B. odsiedzi w więzieniu 12 lat. Należy odnotować, że Angelika B. ma jeszcze dwójkę starszych dzieci, 6-letniego Tymoteusza i 4-letnią Anastazję, nad którymi ich ojczym, Szymon B. również się znęcał.

24.12.2018 / Paula / Komentarzy: 0

Atak nożownika w Szczecinie. Nie żyje jeden z zaatakowanych mężczyzn


Zmarł jeden z mężczyzn zaatakowanych wczoraj w centrum handlowym w Szczecinie. Drugi poszkodowany nadal przebywa w szpitalu. Jego stan jest stabilny.

Przypomnijmy, że wczoraj 26-letni napastnik zaatakował nożem dwóch mężczyzn przebywających w jednej z sal kinowych w centrum Galaxy w Szczecinie. Sprawcę obezwładnili inni widzowie. W dalszym ciągu nieznane są motywy jego działania. Dla dobra śledztwa prokuratura nie informuje o szczegółach zdarzenia.


Następna strona...
© 2006 - 2020 ART148.PL NETWORK. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE.
Statystyki serwisu