Art148.pl
24.12.2018 / Paula / Komentarzy: 0

Zdrowych, spokojnych, rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia i szczęśliwego Nowego Roku


Zdrowych, spokojnych, rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia i szczęśliwego Nowego Roku
Redakcja serwisu Art148.pl pragnie złożyć swoim Czytelnikom najszczersze życzenia świąteczne i noworoczne. Dużo zdrowia i uśmiechu, a na nadchodzący 2019 rok wszelkiej pomyślności.

Ja tegoroczną noc sylwestrową spędzam w pracy na służbie, natomiast Wam życzę wspaniałej, szampańskiej i przede wszystkim bezpiecznej zabawy do białego rana. Wszystkiego dobrego, Kochani :)

23.12.2018 / Paula / Komentarzy: 0

Szczecin: Atak nożownika w centrum handlowym. Ciężko ranni dwaj mężczyźni


Około godziny 17:00 w jednej z sal kinowych w centrum handlowym Galaxy w Szczecinie 26-letni napastnik zaatakował nożem dwóch mężczyzn. Najprawdopodobniej próbował podciąć im gardła. Sprawcę obezwładnili inni widzowie, natomiast poszkodowani (obaj w wieku około 30 lat) trafili do szpitala. Jedna z ofiar jest w stanie ciężkim. Póki co nieznane są motywy działania nożownika, nie wiadomo też, czy sprawca i ofiary znali się.

23.12.2018 / Paula / Komentarzy: 0

Francja: Zamach terrorystyczny w Strasburgu. Nie żyje pięć osób, w tym polski obywatel


11 grudnia we francuskim mieście Strasburg doszło do ataku terrorystycznego, w którym śmierć poniosło pięć osób, a kilkanaście kolejnych zostało rannych. Wśród ofiar znalazł się polski obywatel, 36-letni Bartosz Niedzielski. Mężczyzna próbował powstrzymać zamachowca i gdy rzucił się na niego, został postrzelony w głowę. Zmarł kilka dni później w szpitalu.

Sprawcą zamachu był 29-letni Cherif Chekatt, Francuz marokańskiego pochodzenia, wyznawca Państwa Islamskiego (ISIS), który otworzył ogień podczas odbywającego się właśnie jarmarku bożonarodzeniowego. Po przeprowadzonym ataku zbiegł. Przestępcę francuska policja zlokalizowała i zabiła dopiero dwa dni później.

29-letni Cherif Chekatt.
29-letni Cherif Chekatt.

Chekatt miał bogatą przeszłość kryminalną, odsiadywał wyroki m.in. za kradzieże i pobicia.

23.12.2018 / Paula / Komentarzy: 0

Opolskie: Szczątki czterech noworodków na posesji w Ciecierzynie. Aresztowano rodziców dzieci


Na trzy miesiące Sąd Rejonowy w Kluczborku (woj. opolskie) aresztował 27-letnią Aleksandrę J., która 14 grudnia przyznała się do zabójstwa czterech swoich nowo narodzonych dzieci i ukrycia ich zwłok na terenie posesji w Ciecierzynie (pod Kluczborkiem), gdzie mieszkała. Noworodki uśmiercane były tuż po urodzeniu, poprzez włożenie do reklamówek i odcięcie dostępu powietrza. Jedno z niemowląt zakopane zostało pod drzewem na podwórku, troje pozostałych znajdowało się w nieużywanym piecu. Do zbrodni dochodziło w latach 2013 - 2018. Ostatnie dziecko, dziewczynkę, 27-latka urodziła i zabiła 30 listopada.

27-letnia Aleksandra J.
27-letnia Aleksandra J.

O pomocnictwo psychiczne w zabójstwach noworodków prokuratura oskarżyła konkubenta kobiety, 36-letniego Dawida W., kierowcę międzynarodowego. Według ustaleń śledczych, mężczyzna nie brał bezpośrednio udziału w uśmiercaniu dzieci, wywierał jednak na partnerce presję, by ta pozbywała się ich po urodzeniu. 27-latka była uzależniona ekonomicznie od konkubenta. Podejmowała jedynie staże, m.in. w świetlicy wiejskiej w Ciecierzynie oraz w przedszkolu gminnym w Byczynie. 36-latek nie przyznaje się do zarzucanych mu czynów. Obojgu grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Posesja w Ciecierzynie, gdzie znaleziono zwłoki czterech noworodków.
Posesja w Ciecierzynie, gdzie znaleziono zwłoki czterech noworodków.

Zarzuty w tej szokującej sprawie postawiono również rodzicom Dawida W., czyli 56-letniej Helenie G. i 60-letniemu Arnoldowi W., którzy zeznali nieprawdę co do stanu swojej wiedzy na temat ciąży Aleksandry J. Za złożenie fałszywych zeznań grozi im kara od 6 miesięcy do 8 lat więzienia. Rodzice W. zwolnieni zostali do domu, odpowiadać będą z wolnej stopy.

Aleksandra J. i Dawid W. wychowywali 6-letniego syna. Chłopiec był zadbany. Rodzina była wydolna finansowo, nie korzystała z pomocy społecznej etc.

02.12.2018 / Paula / Komentarzy: 0

Kryminalne podkasty, czyli jakie kanały YouTube warto subskrybować


Chciałabym Wam zarekomendować dwa ciekawe kanały YouTube poświęcone (w dużej mierze) tematyce kryminalnej. Autorki obu kanałów - Jaśmin i Karolina - tworzą profesjonalne i rzetelne podkasty, często omawiają sprawy mało znane, jednak bardzo interesujące. Serdecznie polecam:

Kanał YouTube: Stanowo.com
Kanał YouTube: Karolina Anna

Przy okazji poinformuję, że na stronę powróciło nasze archiwum newsów (wcześniej było niedostępne z powodu przebudowy). Pozdrawiam :)

30.11.2018 / Paula / Komentarzy: 0

Atak nożownika na dworcu PKP w Tarnowie. Ofiara w stanie ciężkim


Wczoraj na dworcu PKP w Tarnowie (woj. małopolskie) 33-letni mężczyzna ciężko ranił nożem w szyję przypadkowego przechodnia. Ofiara to 39-latek, który w stanie ciężkim trafił do szpitala. Sprawca, mieszkaniec Tychów (woj. śląskie), chwilę wcześniej nie chciał opuścić pociągu, którym przybył do Tarnowa. Po awanturze z drużyną pociągową opuścił skład, po czym zaatakował wspomnianą wcześniej przypadkową osobę. Nożownika zatrzymali funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei.

Z medialnych doniesień wynika, że napastnik kilka dni wcześniej wyszedł z więzienia. Sprawą zajmuje się prokuratura.

29.11.2018 / Paula / Komentarzy: 0

Art148.pl w nowej odsłonie


Witam wszystkich uprzejmie po dłuższej nieobecności. Jak widać serwis został nieco przebudowany. Nie jest to może mój wymarzony wygląd strony, jednak wprowadzenie zmian było koniecznością. Już wyjaśniam, dlaczego. Wcześniej każdą wersję Art148.pl budowałam na tzw. tabelach (przestarzała metoda tworzenia www), skutkiem czego na wielu urządzeniach serwis nie wyświetlał się poprawnie. Wreszcie udało mi się stworzyć szablon strony oparty na elementach blokowych DIV. Dzięki temu zabiegowi strona będzie wyświetlać się prawidłowo na każdym urządzeniu.

Większość działów serwisu została przystosowana do wymogów nowej wersji. Do przebudowy pozostało mi jedynie archiwum newsów i w związku z tym jest na chwilę aktualną niedostępne. Drobnym zmianom kosmetycznym uległo również nasze logo.

Póki co to na tyle :) Pozdrawiam i zachęcam do odwiedzin :)

07.06.2018 / Paula / Komentarzy: 0

W Rzeszowie ruszył proces ws. zabójstwa 17-letniej Iwony Cygan


Wczoraj w Sądzie Okręgowym w Rzeszowie (woj. podkarpackie) ruszył proces w sprawie zabójstwa 17-letniej Iwony Cygan, do którego doszło blisko 20 lat temu. Na ławie oskarżonych zasiadło siedemnaście osób, w tym czternastu byłych i obecnych policjantów, którzy odpowiedzą za nadużycie uprawnień lub za niedopełnienie obowiązków w celu uzyskania korzyści majątkowej, a także za utrudnianie postępowania karnego. Zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem postawiono Pawłowi K., o współsprawstwo oskarżono jego ojca, Józefa K. Wśród oskarżonych jest też koleżanka zamordowanej nastolatki, Renata G.-D. Kobieta odpowie za utrudnianie śledztwa i składanie fałszywych zeznań.

Do zabójstwa 17-latki doszło w nocy z 13 na 14 sierpnia 1998 roku w Szczucinie (woj. małopolskie). Według prokuratury Paweł K. przy pomocy dwóch innych osób zadał dziewczynie liczne ciosy twardym narzędziem, po czym wywiózł ją w okolice wałów przeciwpowodziowych w Łęce Szczucińskiej i brutalnie skrępował, doprowadzając do jej śmierci. Ofiarę znalazła na drugi dzień przypadkowa osoba. Autopsja wykazała, że przyczyną zgonu 17-latki było uduszenie. Sprawcy upozorowali napaść seksualną.

K. nie przyznał się do winy, odmówił również złożenia wyjaśnień.

Sprawa zabójstwa Iwony Cygan powróciła na wokandę po prawie 20 latach. Wcześniejsze śledztwo umorzono z powodu nie wykrycia sprawców.

03.06.2018 / Paula / Komentarzy: 0

Krosno: W jednym z mieszkań znaleziono zwłoki 13-miesięcznej dziewczynki


28 maja w jednym z mieszkań w Krośnie (woj. podkarpackie) policja znalazła zwłoki 13-miesięcznej dziewczynki. Ciało w stanie rozkładu spoczywało w łóżeczku, a obok znajdowała się matka dziecka, 24-letnia Natalia W. Z kobietą funkcjonariusze nie mogli nawiązać żadnego kontaktu. 24-latka trafiła pod opiekę psychiatrów.

Przeprowadzona sekcja nie wyjaśniła przyczyn zgonu dziewczynki. Konieczne są dalsze badania.

O braku możliwości nawiązania kontaktu z kobietą poinformował policję jej mąż, ojciec zmarłego dziecka. Para od jakiegoś czasu nie mieszkała razem, jednak mężczyzna utrzymywał kontakty z córką.

31.05.2018 / Paula / Komentarzy: 0

Opole: Strzelanina przed komisariatem policji. Nie żyje jedna osoba


W środę 23 maja doszło przed komisariatem policji przy ulicy Cmentarnej w Opolu do strzelaniny. Tego dnia około południa funkcjonariusze zauważyli mężczyznę, który pałką teleskopową wybił szybę w zaparkowanym przed komendą aucie osobowym. Dwóch policjantów wybiegło na zewnątrz, by go powstrzymać. Wówczas mężczyzna oddał w kierunku mundurowych strzał z broni łudząco przypominającej pistolet P-64. Po chwili z budynku wybiegł oficer dyżurny, który postrzelił napastnika. Ten pomimo reanimacji zmarł.

Według ustaleń śledczych 43-letni sprawca strzelał z broni pneumatycznej na metalowe kulki. W magazynku pistoletu znajdowały się jeszcze cztery sztuki tych kulek. Nieznane są motywy działania 43-latka.


Poprzednia strona... Następna strona...
© 2006 - 2020 ART148.PL NETWORK. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE.
Statystyki serwisu